Що потрібно знати про твердопаливні котли
Важлива інформація при виборі твердопаливного котла.
При купівлі твердопаливного котла необхідно звертати увагу на наступні параметри:
1. Деякі виробники завищують площа приміщення нагрівається. Але при цьому не вказують що витрата палива буде набагато вище, а ККД відповідно нижче.
2. Також потрібно звертати увагу на вагу котла без обліку води. Якщо котел має велику вагу, це означає, що виробник не економить на товщині металевих листів та внутрішніх частин котла.
3. Топка котла також має велике значення. Велика топка вмістить більше палива, і відповідно тим довше котел може працювати без поповнення, видаючи більше потужності.
4. Важлива також швидкість згоряння палива. Від цього буде залежати скільки разів його потрібно буде поповнювати.
5. Потужність буде більше, чим більше габарити котла і об'єм води в ньому.
6. Швидкість прогрівання котла буде залежати від матеріалу колосників (дно топки у вигляді решітки або трубок). Сталеві трубки прогріваються швидше чавунної решітки приблизно в три рази.
7. Плюсом буде наявність термометра, який допоможе вам контролювати температуру і тиск в котлі, щоб уникнути закипання теплоносія.
Зіставивши всі ці параметри, ви зможете вибрати оптимальний варіант для себе.
Наприклад, ми маємо два котла різних виробників, але з однаковою заявленою потужністю. При цьому один з них має більший об'єм топки і бака, відповідно він буде горіти довше при одному завантаженні палива, ніж котел з об'ємом поменше.
Твердопаливні котли можуть працювати на таких видах твердого пального як вугілля, деревина, брекети, гранули. Їх в основному використовують для опалення житлових будинків площею до 450м2.
Існують котли наступних типів:
1. Котли класичного горіння. Принцип роботи котлів цього типу полягає в тому, що вогонь безпосередньо нагріває теплоносій, який знаходиться в стінках теплообмінника. Нагріта вода потім передається в систему. Подача кисню безпосередньо в топку регулює потужність котла. Перевага даного типу котлів — це ціна, і можливість установки чавунної варильної поверхні. Горять на одній загрузці дровами до 6 годин, а вугіллям до 8 годин.
2. Котли тривалого горіння. Даний тип твердопаливних котлів має вентилятор і електронний пульт управління. Потрібна температура виставляється на пульті. Той в свою чергу включає вентилятор, який подає кисень у топку. Коли вода доходить вода заданої температури, то пульт зчитує це і уповільнює або зовсім вимикає вентилятор. Цей тип котлів значно економить горючі матеріали і має великий ККД. Вони мають середню ціну, а також можуть мати плиту для їжі. Котли такого типу можуть мати другий контур, для подачі гарячої води на кухню або ванну. Горять на одній загрузці дровами до 11 годин, а вугіллям до 15 годин.
3. Котли сверхдлительного горіння. В данных котлах также присутствует пульт и вентилятор, но они имеют два отличия. Топки в таких котлах значительно больше обычных, что в свою очередь замедляет время горения на одной загрузке. Но главное, что их отличает – это способ горения огня сверху вниз. При таком горении топливо загорается не всё сразу, а постепенно. Для постепенного прогорания котлы сверхдлительного горения оснащены металлическими устройствами, нагнетающими воздух вентилятором прямо на топливную закладку. Эти котлы имеют значительно больший показатель КПД. Загрузка осуществляется раз в 1-5 дней. Котли сверхдлительного горіння можуть бути з другим контуром для крана гарячої води. Мінусами даних котлів є ціна і габарити, а також немає можливості встановити варильну поверхню плити.
- Кредит на твердотопливные котлы от ОщадбанкаЗа последний месяц магазином "Теплотехника" г.Луцк, пр.Соборности,26 уже продано несколько котлов по новой льготной программе кредитирования Ощадбанка.Повна версія статті